Перевезення зерна по Україні

Способи перевезення зерна

На території України біліше 60% тільки одного чорнозему, не кажучи про інші орних землях. І більше половини з них використовується для вирощування різних зернових культур (пшениці, жита, вівса, ячменю та ін.). Щорічні врожаї в даний час дозволяють повністю забезпечити внутрішній ринок збуту і поставити частину на реалізацію за кордон. У період з 2012-2014 рр. розмір імпорту зерна склав 48,3% від загального обсягу.

 

Щороку під час посівної (квітень-червень) і збиральної (серпень-жовтень) компаній обсяг транспортних перевезень по країні виростає на порядок. Значні відстані - традиційне перешкода в транспортуванні такого важливого продукту, як зерно. Але на щастя, транспортна система в Україні достатньо розвинена і завжди є можливість вибрати яким способом буде перевезений сипучий вантаж.


вантажні перевезення по Україні вантажне таксі Київ дешево вивіз будівельного сміття Київ

 

1. Автомобільні перевезення.

Процес перевезення зерна автотранспортом по дорогах України має свою специфіку і нюанси. Зернові культури гігроскопічні і претендують на особливі методи доставки.

 

Залежно від наявності упаковки (тари) розрізняють два способи перевезення зерна:

 

1. Безтарний, при якому перевезення здійснюється насипом.

 

2. Тарний - партії зерна перевозяться в упаковці.

 

Обидва способи передбачають використання спеціалізованої техніки і мають ряд специфічних обмежень.

 

При безтарному способі перевезення зерна використовують транспортні засоби з відкритим кузовом і вантажопідйомністю до 20 тонн. Досить часто для збільшення обсягу вантажу і зниження витрати палива використовуються "зчіпки" з декількох кузовів.

 

Також для перевезення можуть використовуватися зерновози типу «цистерна», що мають безліч переваг перед іншими автомобілями і призначені виключно для сипучих вантажів.

Транспортування зерна насипом проводиться з урахуванням певних особливостей. Зокрема, перед вантаженням порожній автомобіль проходить зважування, яке потім повторюється після засипання зерна. Ці дії дозволяють легко встановити точну вагу вантажу.

 

У разі необхідності перед вантаженням закривають всі щілини в зонах стиків бортів кузова і днища, а також зміцнюють їх. Після навантажувальних робіт, які можуть здійснюватися як вручну (лопатами), так і за допомогою спеціального обладнання, кузов закривають щільним тентом. Після прибуття на місце розвантаження кузова здійснюється простим перекиданням.

Безтарний спосіб перевезення зерна найчастіше застосовується при транспортуванні зернових культур в межах регіону.

 

Основна особливість тарного способу перевезення полягає у використанні упаковки - мішків, контейнерів та ящиків з різного матеріалу. Основні вимоги до тари, від яких залежить якість транспортування, - чистота і справність.

 

При тарному способі використовуються в основному тентові або суцільнометалеві причепи. Вантажно-розвантажувальні роботи упакованого зерна рекомендується здійснювати за допомогою навантажувача з піддоном, так як використання ручної праці може привести до пошкодження тари.

 

Зерно забороняється перевозити тарним способом в наступних випадках:

 

1. Погані якісні властивості зерна (вологість більше 15%, зараженість шкідниками або паразитами, стан самонагрева).

 

2. Пошкодження тари, в тому числі відсутність на ній необхідного маркування.

 

3.Відсутність супровідних документів на перевозимое зерно. Зазвичай таким документом є товаротранспортна накладна.

 

Автомобільні перевезення зерна дуже поширене явище. Приблизно половиною всіх автоперевезень займаються транспортні компанії, які мають парк спеціалізованої техніки, підготовлений персонал і опрацьовані дорожні маршрути.

 

Однак досить часто сільськогосподарські організації самостійно займаються перевезеннями вирощеної продукції.


2. Залізничні перевезення.

До можливостей залізничного транспортування найчастіше вдаються при відправці зерна на дуже значні відстані як у межах країни, так і за кордон. Перевезення залізницею складають 40% від загального числа імпортних поставок зернових культур і насіння України.

Метод доставки зерна за допомогою можливостей залізниці відрізняється високим ступенем надійності, зручністю і швидкістю. Практично всі елеватори, зерносховища і млини розташовані дуже близько від залізничних вузлів. Особливо великі з них мають у власності одноколійні шляхи, по яких відбувається переміщення вантажів.

 

Таким чином, територія України пронизана особливої «зернотранспортне» мережею, по якій цілий рік переміщаються поїзда із зерном.

 

Зерно перевозять насипом у спеціальних вагонах і розвантажують за допомогою пневматичного обладнання відразу в складські бункери певної висоти. Надалі зернові вивозяться одержувачами.

3. Морські та річкові перевезення.

Перевезення зерна за допомогою водних шляхів так само затребувана, як і залізнична. Причому морська транспортування зосереджена лише в кількох портах України, з яких найбільш активно використовуються розташовані в південній частині країни. Пов'язано це з тим, що південні регіони України - основні виробники зернових і вдало наближені чорноморським магістралях.

 

Річковий транспорт також більш розвинений в центральній частині завдяки річці Дніпро, судноплавної на більшій частині своєї протяжності.

 

Особливість водних перевезень полягає в тому, що транспортування зернових здійснюється за допомогою судів різної вантажопідйомності. Залежно від виду та призначення зерно перевозиться насипом (в балкер) або в тарі. Вимоги до упаковки аналогічні тим, що пред'являються у сфері автомобільних перевезень.

 

Морські та річкові судна, що перевозять зернові вантажі, повинні бути оснащені вентиляцією, так як при даному виді транспортування дуже велике підвищення вологості вантажу. Трапитися це може не через дії перевізника, а через водного середовища.

 

Основним недоліком цього типу перевезень є їх сезонність. Транспортування вантажів по морським і річковим шляхах не може здійснюватися цілий рік в силу природних умов. До того ж в останні кілька десятиліть спостерігається тенденція зменшення судоходности річок. Закрито багато річкові шляхи, які років 30 тому активно використовувалися.

 

Так що можливості річкових перевезень поступово падають. На жаль, на відміну від доріг, нову річку не можна побудувати і здати в експлуатацію.

 

 


Працюємо цілодобово без перерви та вихідних.

Прийом заявок з 9-00 до 18-00

Наш багатоканальний телефон:

Київстар (096) 888-444-0

 

Залишити коментар